Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji rozpoczęło kampanię społeczną „Czad i ogień. Obudź czujność". Celem przedsięwzięcia jest wzmocnienie świadomości społecznej o przyczynach i skutkach powstawania pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla. Kampania będzie prowadzona w okresie jesienno-zimowym na terenie całego kraju. MSWiA zrealizowało spot radiowy oraz, we współpracy z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej, opracowane zostały materiały informacyjne.
Dodano: 31.10.2016 -
Od 28 października do 02 listopada 2016 roku przeprowadzone zostaną działania pod kryptonimem "Znicz 2016", których głównym celem będzie zapewnienie wszystkim użytkownikom dróg bezpiecznego dotarcia do celu podróży i powrotu do domu.
Dodano: 31.10.2016 -
W minioną sobotę funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie, będąc w czasie wolnym od służby zauważył mężczyznę, który leżał w przydrożnym rowie w gminie Baćkowice. Gdy mundurowy zainteresował się 49 –latkiem okazało się, że nie mógł samodzielnie się poruszać z uwagi na silne upojenie alkoholowe. Po chwili na miejsce przyjechał policyjny patrol, który przekazał mężczyznę pod opiekę rodziny. Dzięki prawidłowej postawie funkcjonariusza 49 –latek uniknął wychłodzeniu. Sytuacja, w której się znalazł mogła zagrozić jego zdrowiu, a nawet życiu.
Dodano: 19.10.2016 -
W dniach od 17 do 22 października 2016 roku po raz kolejny w całej Polsce będziemy obchodzić Tydzień Mediacji. Jest to inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości organizowana w związku z Międzynarodowym Dniem Mediacji. Od 2005 roku jest on obchodzony na całym świecie w każdy trzeci czwartek października. W Polsce już po raz drugi, obchody będą rozszerzone na cały tydzień.
Dodano: 19.10.2016 -
Dzisiaj w Starostwie powiatowym w Opatowie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Urząd Marszałkowski w Kielcach z rodzinami zastępczymi i pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Opatowie.
Dodano: 14.10.2016 -
Dyrekcja Zespołu szkół w Baćkowicach wraz z dzielnicowym i kuratorem sądowym zainicjowali spotkania z młodzieżą Klas Gimnazjalnych.
Dodano: 13.10.2016 -
- Nawet drobne sprawy mogą doprowadzić do poważnych przestępstw – to jest motto, które najlepiej oddaje inicjatywę Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – powiedział minister Mariusz Błaszczak podczas konferencji na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – interaktywnej mapy, która pozwala przekazywać Policji informacje o niebezpiecznych miejscach w okolicy. W konferencji poświęconej mapie zagrożeń wzięli też udział m.in. Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk oraz Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach.
Dodano: 08.10.2016 -
Od dziś w województwie świętokrzyskim funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy naszego regionu mogą za jej pomocą przekazywać policjantom informacje o niepokojących ich zjawiskach. Na spotkaniu w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach zaprezentowano dziś jak działa i jak korzystać z tego nowego narzędzia, służącego przede wszystkim zwiększeniu bezpieczeństwa społeczeństwa
Dodano: 06.10.2016 -
Dzisiaj 05 październik 2016 roku w godz. 6.00-22.00 na terenie powiatu opatowskiego, policjanci przeprowadzą wzmożone działania pod nazwa ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego’’, w których szczególną uwagę zwracać będą na nieprawidłowe zachowania na drodze w relacji pieszy- kierujący, kierujący-pieszy.
Dodano: 05.10.2016 -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona w kolejnych dwóch województwach: świętokrzyskim i dolnośląskim. Tym samym, mapa jest już dostępna w całym kraju. Każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył. Zgłoszenia trafią do policjantów, którzy regularnie będą sprawdzać wskazane miejsca.
Dodano: 05.10.2016