Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Reaguje nie kabluję”

„Reaguje nie kabluję” to hasło debaty skierowanej do młodzieży, w której uczestniczyli uczniowie ożarowskich szkół. To już druga debata w powiecie opatowskim, skierowana do młodych ludzi. W debacie udział wzięli również ożarowscy policjanci oraz nauczyciele i pedagodzy szkolni.

Dzisiaj w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ożarowie odbyła się debata z młodzieżą szkolną w pod hasłem „Reaguję nie kabluję”.  W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział uczniowie wraz z nauczycielami Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. E. Szyli i Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie.  Debatę rozpoczęła się prezentacją  nowoczesnego narzędzia komunikacji jaki jest  „Krajowa Mapa Zagrożenia. Policjanci z pomocą prezentacji multimedialnej „krok po kroku” zaprezentowali sposób korzystania z tego narzędzia. Podczas prezentacji  zachęcali młodych ludzi do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa i wykorzystywania go do zgłaszania najbardziej nurtujących problemów w ich społeczności

Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach ds. Ochrony Praw Człowieka mł. insp. Gerard Bah podczas debaty zapoznał uczestników z mechanizmami znieczulicy, w reakcjach na zaobserwowane niebezpieczne zjawiska społeczne. Młodzież miała okazję pogłębić swoją wiedzę na temat niewłaściwych zachowań w sytuacjach wymagających odpowiedzialności moralnej. Prowadzący podkreślił, że każdy powinien zareagować we właściwy sposób na krzywdę innych chociażby przez powiadomienie właściwych służb gdyż nie jesteśmy wstanie przewidzieć kiedy my sami takiej pomocy możemy potrzebować. Spotkanie ta miało również na celu wzmacniać właściwe zachowania wśród młodych ludzi oraz podkreślać, że brak reakcji na naruszenia prawa, to swoista akceptacja przestępczych zachowań Młodzi ludzie podczas debaty wykazali się dużą wiedzą i chętnie brali udział w dyskusji.

 

Opr: AF

Powrót na górę strony